دستکش یکبار مصرف نایلونی

دستکش یکبار مصرف نایلونی

دستکش یکبار مصرف نایلونی امروزه جایگزین مناسبی برای انواع دستکش های چند بار مصرف شده اند. این دستکش ها دارای کاربرد در بخش های مختلف از جمله بخش پزشکی می باشند. این دستکش ها با استفاده از پلاستیک هایی از جنس متفاوت بنا به کاربرد تولید می شود. مثلا دستکش یکبار مصرف پزشکی جهت انجام کار های مرتبط با این حرفه تولید می شوند. برخی جهت معاینه بیمار و برخی در کار های آزمایشگاهی و امور دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. استفاده از این دستکش ها تامین کننده بهداشت فردی و جمعی بوده و از انتقال میکروب ها جلوگیری می نماید. دستکش پلاستیکی پزشکی از لاتکس تهیه می شود که دستکش لاتکس بنفش نمونه ای از آنهاست.

دستکش های یکبار مصرف بنا به کاربردی که دارند تولید می شوند. تولید کنندگان مختلف این کالا بنا به استفاده و کاربردی که از این دستکش ها می شود آن را تولید می کنند. از جمله کاربرد های این اجناس عبارتند از:

دستکش مخصوص آشپزی

دستکش مخصوص اتاق عمل و جراحی

دستکش لاستیکی

دستکش یکبار مصرف شیک

دستکش های یکبار مصرف در انواع مختلفی تولید می شوند که نوع نایلونی مدلی از آنها می باشد. این دستکش ها در صنایع غذایی و بهداشتی به کار می روند. این تجهیزات از طریق سایت های اینترنتی به فروش می رسد. در اینترنت تعداد مورد نیاز از این دستکش ها را می توان سفارش داد و درب منزل یا محل کار تحویل گرفت. در این زمینه خرید از سایت  های معتبر به کاربران توصیه می شود

مشخصاتت و کاربرد دستکش یکبار مصرف نایلونی

همان طور که ذکر شد یکی از انواع دستکش های موجود در بازار دستکش های یکبار مصرف نایلونی می باشند. علاوه بر این دستکش ها نمونه های دیگری نیز از این کالا با کاربرد های متفاوت تولید می شوند. کارخانجات مختلف تهیه کننده مواد غذایی و صنایع پزشکی و دارویی از جمله استفاده کنندگان این دستکش می باشند. بنابراین عمده کاربرد این لوازم در این دو بخش می باشد. از جمله یکی از مشخصات مهم این لوازم بهداشتی استاندارد بودن آنهاست که از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

راهنمای خرید دستکش یکبار مصرف

در زمان انتخاب و خرید دستکش‌های یکبار مصرف باید توجه داشت که برای چه نیازی مورد استفاده قرار خواهند گرفت و براساس نیاز خود دست به انتخاب زد. این دستکش‌ها هم از مواد طبیعی و هم مصنوعی تولید می‌شوند و صرف نظر از ماده‌ای که هر دستکش یکبار مصرف از آن ساخته شده است، باید با استاندارد های لازم مطابقت داشته باشد.

 دستکش نایلونی

دستکش نایلونی دارای شفافیت بالایی بوده و مقاومت بسیار خوب آن، این دستکش را در مقابل انواع آلودگی‌ها محافطت می‌کند. کاربرد آن در مراکز پزشکی و درمانی دارای مصارف متعددی در آزمایشگاه‌ها، مراکز آرایشی و بهداشتی، آشپزخانه‌های صنعتی، خانگی و هتل‌ها و مراکز پرورش گیاه می‌باشد. دستکش نایلونی همچنین ایده‌آل برای جراحی‌های آی وی اف (انتقال اسپرم و تخمک توسط سونوگرافی واژینال) بوده و ضخامت کم دستکش باعث افزایش دقت در معاینات می‌شود. این دستکش فاقد پودر و غیر سمی بوده و استفاده آسان آن از ویژگی‌های این محصول می‌باشد.

دستکش نایلونی یکبار مصرف

دستکش نایلونی یکبار مصرف یکی از پر مصرف ترین دستکش ها برای امور پزشکی و خانگی می باشد.
دستکش نایلونی یکبار مصرف در معاینات پزشکی و انجام عمل های سرپایی بسیار کاربرد دارد. دستکش فریزری یکبار مصرف به دلیل نداشتن پودر های بهداشتی و نداشتن لایه لاتکسی استریل هیچ گونه حساسیتی و مشکلی برای دست ها ایجاد نمی کند و همین باعث علاقه افراد به این دستکش های نایلونی یکبار مصرف شده است.
دستکش نایلونی یکبار مصرف از لحاظ اقتصادی بسیار با صرفه تر و ارزان تر از دستکش های لاتکسی و دستکش های پزشکی می باشد. این دستکش ها دارای کش نمی باشند و راحت و آسان میتوان از آن استفاده کرد. این دستکش ها با لایه شفافی که دارند بسیار زیباتر از دستکش های دیگر است و هنگام استفاده از آن راحت می توان آن را تعویض نمود.

دستکش نایلونی یکبار مصرف به دو صورت وجود دارد:

1) دستکش نایلونی یکبار مصرف در بسته بندی های متنوع که در فروشگاه ها و مرکز های خرید وجود دارد.
2) دستکش نایلونی یکبار مصرف نیز بر اساس قیمت و گرم نیز به فروش می روند می توان گفت که کیفیت دستکش ها را نیز می توان بر اساس گرم آنها نیز مشخص نمود. هر چه وزن دستکش بیشتر باشد کیفیت آن نیز بیشتر می باشد.
مصارف دستکش نایلونی یکبار مصرف

از جمله مصارف دستکش های نایلونی یکبار مصرف می توان به موارد زیر اشاره کرد؛
• استفاده در مصارف آشپزی، دستکش های نایلونی یکبار مصرف کاربرد فراوانی در آشپزخانه ها برای طبخ دخت غذا دارند و بیشترین استفاده آن در سلف های دانشگاه ها، رستوران ها و آشپزخانه های مرکزی و… است.
• استفاده در بیمارستان ها، دستکش های نایلونی یکبار مصرف کاربرد مهمی در بیمارستان ها دارند و این دستکش ها باعث پیشرفت علم پزشکی و ارتقای سطح پزشکی بیمارستان ها شده است و مانع انتقال بیماری ها می شود چون این دستکش ها پس از مصرف به دور انداخته می شوند و میزان بیماری ها را در بیمارستان ها کاهش می دهد.

رعایت اصول بهداشتی با استفاده از دستکش یکبار مصرف

• استفاده دستکش ها در مراکز زیبایی، یکی از مکان های دیگر که دستکش نایلونی یکبار مصرف در آن کاربرد دارد آرایشگاه ها و مراکز زیبایی زنانه می باشد. این مراکز نیز باید اصول بهداشتی را رعایت کنند و از آنها پیروی کند تا مشکلی پیش نیاید. چون در گذشته به دلیل استفاده نکردن از دستکش و رعایت نکردن اصول بهداشتی مشکلات زیادی ایجاد می شد و اما امروزه با وارد شدن این دستکش ها موج بزرگی را رقم زد و اصول بهداشتی را ارتقا بخشید.
• استفاده از دستکش نایلونی یکبار مصرف در اتاق های عمل به دلیل نازکی آین دستکش ها، این دستکش ها به دلیل شفافی، نازکی و سبکی که دارند بهترین دستکش ها برای جراحی هایی که به دقت بالایی نیاز دارند هستند. و همین باعث شده عمل های مهمی همچون انتقال اسپرم و تخمک که از حساسیت بالایی برخوردار اند و نیاز به دقت دارد با این دستکش ها انجام شود.
قابل ذکر است این دستکش ها نیز در بهترین شرایط و از بهترین جنس ها تولید می شوند و همین باعث محبوبیت این دستکش ها شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *